HNL: Dinamo i Rijeka podijelili bodove

Hrvatska 2. ruj 201821:23 > 21:24
Salah Malkawi/ Getty Image

U 6. kolu Prve hrvatske nogometne lige Dinamo i Rijeka su remizirali na "Maksimiru", završilo je rezultatom 1:1.

Vladimir Rys Photography/Getty Images

Odličan derbi odigrali su Dinamo i Rijeka, a na kraju obje momčadi su osvojile po bod.

Dinamo je bolje ušao u utakmicu i zaprijetio već u 7. minuti, ali udarac Gavranovića odlazi preko gola. U prvih pola sata se igralo dosta izjednačeno, a prvu sljedeću priliku smo vidjeli upravo u 30. minuti. Rijeka je odigrala brzu akciju, Acosty je pobjegao po desnoj strani, prebacio Livakovića, ali su braniči Dinama spriječili da lopta ne završi u golu.

I onda u 32. minuti domaćini dolaze u vodstvo, a strijelac je bio Gavranović, koji je iskoristio nespretnost gostujuće obrane. Ipak samo šest minuta poslije izjednačenje, Rijeka je sjajno odgovorila i golčinom Raspopovića vratila stvari na početak. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

“Modri” su u drugom poluvremenu zagospodarili terenom, ali momčad Matjaža Keka se disciplinirano branila. Najveću priliku u nastavku imao je ponovno Gavranović u 72. minuti, ali udarac bivšeg igrača Rijeke odlazi malo pored gola. Pokušavali su domaćini doći do sva tri boda, imali i igrača više jer je crveni karton u 90. minuti dobio Raspopović, ali Rijeka je izdržala i na kraju osvojila vrijedan bod.