Bijeli ispraćeni s Poljuda uz sramotne povike

Hrvatska 20. kol 20186:54 > 6:59
Ilustracija, Index/YouTube

Teško razočaranje navijača Hajduka nakon poraza od Gorice (2:0) završilo je ružnim scenama na Poljudu. Naime igrači Hajduka ispraćeni su s Poljuda uz povike: Dobit će te batine!

Nakon zadnjeg sučevog zvižduka igrači Hajduka otišli su do sjeverne tribine i to na poziv navijača koji su skandirali “dođite ovamo”.

Kad su se igrači približili, prema njima je poletjelo nekoliko baklji uz povike “skinite dresove”. Nasreću, baklje su promašile igrače.

Kada su se uputili prema svlačionici vikalo se “dobit ćete batine” i “vi niste Hajduk”.

Neki navijači su vikali i prema loži, čulo se “di vam je odgovornost”.

Podsjetimo, nakon neočekivanog poraza Hajduka od Gorice u susretu 4. kola Prve HNL trener splitskog sastava Željko Kopić ponudio je ostavku, a isto je učinio i sportski direktor Saša Bjelanović.

Nakon ispadanja u 3. pretkolu Europske lige igrači Hajduka su tražili iskupljenje u domaćem prvenstvu protiv novog prvoligaša Gorice, no doživjeli su novo razočarenje.

Gorica je na Poljudu slavila sa 2-0 i Hajduk nakon četiri kola nema niti jednu pobjedu i s dva osvojena boda zauzima osmo mjesto.

“Čestitam Gorici na pobjedi, mi nismo bili dobri. Bili smo ispod razine, nismo se uspjeli nametnuti i poraz je na kraju realan”, kazao je Kopić dodavši kako je ponudio ostavku predsjedniku kluba Jasminu Hulju.

“Prevelik je ovo i preozbiljan klub da bi se ovakve stvari događale. Kao trener moram preuzeti dio odgovornosti, bez obzira na sve okolnosti”, ustvrdio je Kopić.

Ostavku je ponudio i sportski direktor Saša Bjelanović. “Ponudio sam ostavku predsjedniku jer se smatram odgovornim za ovu situaciju”, poručio je Bjelanović.

Kopić je preuzeo Hajduk u studenom prošle godine zamijenivši Joana Carilla. Na potezu je sada predsjednik Huljaj koji je u klubu tek nešto više od mjesec dana.