Prva HNL: Dinamo svladao Osijek

Hrvatska 17. kol 201822:45 > 22:47
Getty Images/Srđan Stevanović

Nogometaši Dinama pobijedili su Osijek sa 2-1 (1-0) u prvoj utakmici 4. kola Prve HNL, koja je u petak odigrana na stadionu Maksimir, čime je momčad Nenada Bjelice preskočila Osječane i privremeno zasjela na vrh prvenstvene ljestvice.

Strijelci za Dinamovu pobjedu bili su Francuz Teophile-Catherine u 22. minuti i Mislav Oršić u 86. minuti.

Dinamo je sa 10 bodova iz četiri utakmice zasjeo na vrh ljestvice, ispred Osijeka koji ima devet bodova. Treća Rijeka i četvrta Lokomotiva imaju po sedam bodova i utakmicu manje. Na začelju su tri momčadi sa po jednim bodom, Rudeš, Gorica i Istra 1961.

Većim dijelom dvoboja aktualni hrvatski prvak imao je inicijaticu i loptu u nogama, što je rezultiralo s nekoliko opasnih situacija u prvom poluvremenu, ali je osječki vratar Malenica spriječio sve pokušaje domaće momčadi da dođe do izraženije prednosti. Iako nisu bili u zatvorenoj formaciji i došli su se nadigravati s Dinamom, izabranici Zorana Zekića nisu uspijevali opasnije ugroziti Dominika Livakovića.

Ono što nisu uspjeli napraviti iz igre, domaći nogometaši uspjeli su iz prekida. Pogodak za vodstvo, svoj prvi u Dinamovom dresu, postigao je francuski stoper Kevin Teophile-Catherine u 22. minuti, kad je bio najviši u skoku i glavom sa desetak metara pogodio lijevi donji kut osječkih vrata, nakon ubačaja iz kuta koji je izveo Poljak Damian Kadzior.

Osječani su zaprijetili izjednačenjem u 70. minuti, kad je s lijeve strane lukavo slobodni udarac izveo Robert Mudražija, a Livaković jedva nogama zaustavio njegov pokušaj.

I dok su Osječani pokušavali doći do izjednačujućeg pogotka, mreža se zatresla na suprotnoj strani. Mislav Oršić sve je napravio sam. Probio se do 20-ak metara od gola, gdje mu nitko od Osječana nije čvrsto ušao u blok. Preciznim i snažnim udarcem uz desnu vratnicu Oršić je svladao Malenicu za 2-0.

U završnici dvoboja Ukrajinac Dmitro Lopa izveo je slobodan udarac s lijeve strane. Njegov ubačaj okrznuo je Dinamov napadač Bruno Petković, a lopta je završila u lijevom donjem kutu Dinamovih vrata. Osječanima nije ostalo dovoljno vremena za izjednačujući pogodak.

Dvoboj na stadionu Maksimir pratilo je oko 8.000 gledatelja, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.