Janičin ured odbio zahtjev za privatizaciju Dinama!

Hrvatska 25. svi 201818:54 > 18:56
N1

Povjerenstvo za profesionalni sport nije dalo suglasnost na zahtjev za privatizacijom, kojeg je GNK Dinamo poslao u njihov ured. Razlog - ne postojanje osobnog identifikacijskog broja (OIB-a) na popisu članova.

Tekst priopćenja Središnjeg državnog ureda za šport prenosimo u cijelosti:

“Povjerenstvo za profesionalne sportske klubove je na sjednici održanoj 22. svibnja 2018. godine odlučilo uskratiti suglasnost na Elaborat o preoblikovanju Građanskog nogometnog kluba Dinamo iz Zagreba.

Razlog uskraćivanja suglasnosti proizlazi iz činjenice da je Povjerenstvo utvrdilo da popis članova Kluba nije usklađen s odredbama članka 12. stavka 4. Zakona o udrugama, a koji je sastavni dio Elaborata, a što po ocjeni Povjerenstva predstavlja neusklađenost s prisilnopravnim propisom pri čemu se Povjerenstvo konzultiralo i s odgovornim državnim tijelima i nadležnim regulatorom.

Napominjemo kako Klub može u svakom trenutku u kojem otkloni utvrđenu neusklađenost Povjerenstvu ponovno uputiti Elaborat u kojem će biti uvažene sve primjedbe Povjerenstva do sada iznesene u postupku dragovoljnog preoblikovanja, no s financijskim izvješćima i izvješćem ovlaštenog revizora koje će uvažiti protek vremena te poslovne događaje nastale do dana podnošenja predmetnog Elaborata.

S poštovanjem,

Središnji državni ured za šport”.