Hajduk propustio i zadnju priliku, ludilo u Kranjči!

Hrvatska 29. tra 201821:09 > 21:11
sportslogos.net

Nogometaši Hajduka propustili su vratiti se na drugo mjesto ljestvice HNL-a nakon što su na gostovanju kod Slavena Belupa u 32. kolu odigrali 0-0, dok je Rudeš u ludoj završnici utakmice koja je bila izravna borba za ostanak kao domaćin svladao Cibaliju sa 3:2 (1-1).

Iako je Hajduk većim tijekom susreta u Koprivnici bio aktivnija momčad nije uspio pronaći put do mreže domaćih. Ovim remijem Hajduk je propustio vratiti se na drugo mjesto ljestvice, sada je treći sa 62 boda, jednim manje od druge Rijeke, a sedam manje od vodećeg Dinama, dok je Slaven Belupo sedmi sa 36 bodova.

Rijetko dramatičnu utakmicu u borbi za ostanak odigrali su Rudeš i Cibalia. Nakon što su domaći poveli preko Fazlija u samom otvaranju utakmice, a gosti poravnali golom Galića doslovno u posljednjoj sekundi prvog poluvremena, rezultat se nije mijenjao sve do sudačke nadoknade drugog dijela.

A u prvoj minuti te nadoknade Vinkovčani su poveli iz protunapada koji je golom okrunio Dabro. I kada se činilo kako će Cibalia bodovno dostići Rudeš uslijedio je nevjerojatni preokret. U dvoje gužve pred vratima gostiju najbolje se snašao Fazli i pogocima u trećoj i petoj minuti nadoknade praktički osigurao ostanak Rudešu.

Pred 250 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

Osmi Rudeš sada ima 30 bodova, šest više od posljednje Cibalije koja ima bod manje od devete Istre 1961.