HNL: Kompletirano 31. kolo, slavlje Farmaceuta

Hrvatska 23. tra 201819:49 > 19:56
Mark Dadswell, Getty Images

Slaven Belupo je slavio u Vinkovcima, a Inter i Rudeš su odigrali 1:1 u posljednjim susretima ovotjednog kola Hrvatske nogometne lige.

Najprije su Inter i Rudeš na stadionu u Zaprešiću podijelili bodove odigravši 1:1. Na taj način su gosti stigli do još jednog vrijednog boda u borbi za ostanak u ligi sljedeće sezone. U samoj završnici utakmice pala su oba pogotka, prvo je Blažević u 79. doveo domaćine u vodstvo koje je trajalo samo tri minute jer je na 1:1 poravnao Fazli, pa je Rudeš izbjegao treći poraz u sudarima sa Zaprešićanima ove sezone.

U drugom današnjem susretu Slaven Belupo je nadigrao Cibaliju s 3:1. Već nakon 20 minuta igre golovima Trebotića i Bouadle gosti iz Koprivnice imali su prednost od 0:2. Ubrzo zatim, već u 21. minuti Barišić je smanjio zaostatak “Nebeskoplavih”, da bi u drugom dijelu, točnije u 71. minuti Jan Doležal postavio na konačnih 3:1.

Na ljestvici, pet kola prije kraja hrvatskog prvenstva Dinamo ima 69 bodova, osam više od drugoplasiranog Hajduka, a devet od treće Rijeke, s kojom se sljedećeg vikenda, točnije u subotu od 17 sati sastaje na Maksimiru. Na dnu ljestvice borbu za izbjegavanje ispadanja vode Rudeš sa 27, Istra 1961 s 25 i Cibalia s 24 boda.