Nogometaši Hajduka napadnuti u centru Splita

Hrvatska 23. tra 201815:39 > 15:41
Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images

Petoricu nogometaša Hajduka napali su navijači splitskog kluba samo dan poslije poraza od Dinama u velikom derbiju HNL-a rezultatom 2:1.

Incident se dogodio u samom centru Splita, dok su se Marko Futacs, Hamza Barry, Savvas Gentsoglou, Hysen Memolla i Ahmed Said šetali Cankarevom poljanom.

U trenutku kad su prošli pored boksačkog kluba Torcida, iz njega je izletjelo nekoliko osoba koje su napale Saida zbog loših igara, a posebno pogrešaka koje je napravio na utakmici s Dinamom. Njegovi suigrači su se umješali i pokušali smiriti situaciju, a u svemu je deblji kraj izvukao mađarski nogometaš, kojeg je jedan od huligana udario nogom u glavu.

Index.hr prenosi da incident dolazi nakon što je „Torcida“ velikim pritiskom smjenila predsjednika Hajduka Ivana Kosa, kojeg je optužila za suradnju sa sucima. Zanimljivo je da se Futacs prvi od svih igrača Hajduka oglasio i rekao da je smjena Kosa pogrešan potez splitskog kluba.