Dinamo slavio na Poljudu, Kos smijenjen

Hrvatska 22. tra 201818:52 > 18:53
Getty Images/Srđan Stevanović

Dinamo je ponovno na osam bodova prednosti ispred Hajduka, nakon slavlja 2:1 na Poljudu ispred više do 30 tisuća navijača.

NK Rijeka

Nakon što je Dinamo poražen od Osijeka, a Hajduk slavio protiv Cibalije, Splićani su spustili zaostatak za klubom iz Maksimira na samo pet bodova uoči velikog derbija na Poljudu.

Euforija u Splitu bila je na razini, no to se ipak nije moglo reći za momčad Hajduka. Dinamo je poveo pogotkom Gavranovića u 14. minuti, da bi deset minuta kasnije Caktaš izjednačio.

Ponovno Gavranović, nakon pogreške Saida kod ispucavanja lopte ubačene iz kornera, dovodi zagrebačku momčad u novo vodstvo nakon 59. minuta igre. Splićani su pokušavali još jednom izjednačiti, no obrana Dinama ostala je čvrsta.

Zagrebački sastav tako je ponovno povećao prednost na vrhu ljestvici sa 69 bodova, osam manje ima Hajduk, dok je Rijeka na 60 bodova.

Predsjednik Hajduka Ivan Kos nakon derbija je smijenjen od strane NO Hajduka.