Riječani teškom mukom probili bunker Osijeka

Hrvatska 21. tra 201822:02 > 22:06
NK Rijeka

U utakmici 31. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Osijek s 1-0 (0-0).

NK Rijeka

Dvoboj na Rujevici nije opravdao očekivanja, Rijeka je bila daleko bolja, dok se Osijek branio gotovo čitavu utakmicu. Pogodak odluke pao je tek dvije minute prije kraja kada je Jakov Puljić iskoristio veliku pogrešku vratara Osijeka Malenice, kojemu je lopta ispala iz tuku, a napadač Rijeke istu je lako pospremio u mrežu. U 74. minuti Osijek je ostao s desetoricom igrača nakon što je drugi žuti karton dobio Mirko Marić. Bila je to prva pobjeda Riječana u ovosezonskim dvobojima s Osijekom, kojemu je to tek peti poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Rijeka je treća, s bodom manje od Hajduka, kojeg u nedjelju čeka veliki derbi na Poljudu s Dinamom. Osijek je ostao četvrti, a na tom mjestu će najvjerojatnije i okončati prvenstvo.

Pred 4000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Jović iz Zagreba. (HINA)