HNL: Rijeka poražena od posljednje momčadi prvenstva

Hrvatska 13. tra 201819:50 > 19:54
Srdjan Stevanovic (Getty Images)

U 29. kolu HNL-a Rudeš je slavio protiv Rijeke sa 4:2 i pobjegao s dna ljestvice u prvenstvu.

Getty images/ Srđan Stevanovic

Rijeka je imala najgori ulazak u utakmicu od kada ih vodi slovenski trener Matjaž Kek. Već nakon pet minuta igre bilo je 2:0 za Rudeš, a strijelci za tada posljednju momčad prvenstva bili su Borevković i Kamenar. Riječani su nakon šokantnog početka zaigrali nešto bolje, a uspjeli su doći do pogotka u 33. minuti, strijelac je bio Heber, koji je zabio atraktivno petom.

U drugom poluvremenu opet šok za Rijeku odmah na početku. Igrala se 49. minuta kada je Budimir precizno pogodio za povećanje vodstva. Ipak, u 61. minuti Pavičić vraća goste u igru i daje nadu u preokret.

Ali u 65. minuti smo vidjeli trenutak koji je prelomio susret, Župarić je skrivio jedanaesterac, a pritom dobio i crveni karton. S bijele točke precizan je bio Budimir, kojemu je to bio 13. prvenstveni pogodak.

Do kraja utakmice i Rudeš je ostao s desetoricom, Pavić je dobio crveni karton, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.