U izradi strategije Hajduka sudjelovalo 150 ljudi!

Hrvatska 9. tra 201820:48 > 20:52
EuroFootball/Getty Images

Strategiju razvoja nogometnog kluba Hajduk do 2025. godine predstavili su u ponedjeljak predsjednik kluba Ivan Kos i predsjednik Nadzornog odbora Slaven Marasović.

Poručili su kako je cilj razvijati sve klupske strukture kako bi se polučili kontinuirani rezultatski uspjesi i osigurala opstojnost kluba.
“Naš plan je da u sljedećih sedam godina dosegnemo maksimalne učinke i maksimalnu učinkovitost svih klupskih potencijala”, poručio je Kos.

Po njegovim riječima na izradi ove strategije konzultirano je oko 150 osoba različitih profila među kojima su bili navijači i predstavnici medija.
“Nakon toga je skupina stručnjak uobličila sedmogodišnju strategiju Hajduka”, objasnio je Kos.

Marasović je naglasio kako je Hajduk prije nekoliko godina bio na rubu bankrota, a sada se sedmogodišnjom strategijom želi postići opstojnost kluba.

“Naši cilj je pobjeđivati, biti održiv i razvijati se jer bez razvoja i stabilnosti ugrozila bi se njegova opstojnost”, rekao je Marasović.

Dodao rekao kako je Hajduk u prošlosti imao “vrhunske rezultate, ali nakon toga su ostajale financijske rupe koje su ugrožavale opstojnost kluba”.

Inače, Discplinska komisija HNS-a danas je Hajduku odredila kaznu od 65.000 kuna i zatvaranje jedne tribine (sjeverne) za sljedeću domaću prvenstvenu utakmicu koju splitski klub igra protiv Cibalije. (Hina, SK)