HNL: Osijek s igračem više pobijedio Rijeku

Hrvatska 17. velj 201817:17 > 17:23
NK Osijek

Osijek je maksimalno iskoristio igrača više, te došao do pobjede u 22. kolu HNL-a nadigravši Rijeku 2:1 u Gradskom vrtu.

HNK Rijeka / Youtube

Rijeka je ostala s igračem manje već nakon šest minuta kada je Župarić srušio Grezdu koji se sjurio prema vratima gostiju, a branič Riječana kao posljednji čovjek obrane zaustavio je igrača Osijeka. Župarić je dobio izravan crveni karton.

Rijeka se uspjela obraniti u prvom poluvremenu, no u 49. minuti Osijek napokon koristi prednost igrača više, te pogotkom Grgića dolazi u vodstvo. Hajradinović samo sedam minuta kasnije iz jedanaesterca dovodi domaćina u vodstvo, dok je Pavićić u završnici dvoboja postigao počasni pogodak za aktualnog prvaka Hrvatske.

Osijek je preskočio Rijeku na prvenstvenoj ljestvici i nalazi se na trećem mjestu s 39 bodova, Rijeka ima bod manje. Prvi je Dinamo s 53 boda i utakmicom manje.