Nova istraga protiv Zdravka Mamića

Hrvatska 28. pro 201714:26 > 14:35
sport klub

Protiv najmoćnijeg čovjeka hrvatskog nogometa pokrenuta je istraga zbog sumnje da je GNK Dinamo oštetio za oko 2,6 miliona eura, priopćilo je danas Županijsko državno tužiteljstvo u Zagrebu.

Mamić se tereti da je kao izvršni dopredsednik i član uprave Dinama od 2004. do 2007. s računa kluba u jednoj austrijskoj banci, kao ovlaštena osoba za raspolaganje novcem na tom računu, bez stvarne i pravne osnove podigao ukupno oko 2,6 milijuna eura u gotovini.

Sumnja se kako je određeni iznos novca s računa kluba prenio na svoj i bratovljev bankovni račun.

Ako se dokaže da su optužbe istinite, Mamić je na taj način sebi priskrbio imovinsku korist u ukupnom iznosu od najmanje 2,57 milijuna eura, dok je bratu osigurao imovinsku korist od 58.800 eura.

Braći Mamić već se sudi za izvlačenje novca iz Dinama, odnosno da su od transfera igrača, utajom poreza i drugim nezakonitostima oštetili zagrebački klub za oko 116 milijuna kuna (15,5 milijuna eura), a državni proračun za 1,6 milijuna eura.