Hajduk uvjerljiv protiv Intera

Hrvatska 17. pro 201717:25 > 17:27
EuroFootball, Getty Images

U dvoboju 20. kola Prve HNL u Splitu je Hajduk pobijedio Inter s 5-0 (0-0) i osigurao drugo mjesto uoči zimske stanke.

hnk hajduk split

Hajduk je nanio težak poraz inače vrlo čvrstoj momčadi iz Zaprešića, no treba istaći da je svih pet golova palo u drugom dijelu nakon posve nezanimljivog prvog poluvremena.

Mrežu Zaprešićana načeo je u 48. minuti Frank Ohandza koji je nakon povratne lopte Kožulja neobranjivo pogodio sami kut. Ohandza je bio asistent Ahmedu Saidu u 56. minuti, kada je Ganac izbio sam ispred vratara gostiju i lako zabio. U 67. minuti Ante Erceg se najbolje snalazi nakon odbijene lopte i volejem podiže prednost na 3-0. Portugalac Hugo Almeida u 70. minuti pogađa vratnicu, a u 75. minuti Erceg postiže svoj drugi gol preciznim udarcem s desetak metara. Almeida se upisuje u strijelce četiri minute kasnije kada Portugalac nakon kornera skače najviše i glavom postiže svoj treći prvenstveni gol otkako je u Hajduku.

Utakmicu na Poljudu pratilo je oko 7.000 gledatelja, a sudio je Ivan Vučković iz Zagreba.