Rijeka prekinula crni niz

Hrvatska 26. stu 201720:02 > 20:05
NK Rijeka

U posljednjem susretu 17. kola Prve HNL Rijeka je u Vinkovcima pobijedila Cibaliju 2-1 prekinuvši neugodni niz od pet utakmica bez pobjede.

NK Rijeka

Hrvatski prvak je stigao u Vinkovce s jednim osvojenim bodom u posljednjih pet kola i Rijeci je očajnički trebala pobjeda kako bi vratila malo mira u svoje redove.

Gosti su odlično ušli u susret i nakon 23 minute imali su dva gola prednosti. Za 1-0 je zabio Alexander Gorgon u 18. minuti, a pet minuta kasnije među strijelce se upisao i Mario Gavranović. Cibalija je vratila nadu u 32. minuti lijepim pogotkom Marka Pervana. U drugom poluvremenu je bilo nekoliko prilika, ali ne i golova.

U ranije odigranom susretu “fenjeraš” Rudeš je priredio iznenađenje kola odigravši u blatu Kranjčevićeve 1-1 protiv Dinama. Bio je to dvoboj u kojem su ‘modri’ imali inicijativu i veliki posjed lopte, ali svoju premoć na terenu nisu uspjeli pretvoriti u golove.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Karla Kamenara, a izjednačio je Armin Hodžić u 72. minuti. Šest minuta kasnije Olmo je izašao sam pred vratara, zabio gol, ali je pomoćni sudac signalizirao zaleđe uz burne prosvjede s Dinamove klupe. Do kraja utakmice Dinamo je napadao, ali nije uspio zabiti za pobjedu.

U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Moro zbog drugog žutog kartona.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 41 bodom, Rijeka se probila na drugo mjesto sa 29 bodova koliko imaju i Hajduk, te Osijek. Posljednja dva mjesta i dalje drže Istra 1961 (12) i Rudeš (12).