HNL: Bez pobjednika u Osijeku i Rijeci

Hrvatska 18. stu 201720:01 > 20:13
Alex Livesey, Getty Images Sport

Oba subotnja susreta 16. kola Prve HNL završena su bez pobjednika, favorizirani domaćini Osijek i Rijeka nisu uspjeli pobijediti Cibaliju, odnosno Inter iz Zaprešića. Susret u Osijeku završio je 1-1, a u Rijeci 0-0.

U slavonskom derbiju Osijek je poveo golom Marića (74), no prednost je uspio zadržati tek minutu, a onda je izjednačio Kordić (75). Inače, domaći početkom drugog poluvremena nisu uspjeli iskoristiti 11-erac, udarac Barišića obranio je Šubarić.

Rijeka na Rujevici nije uspjela “srušiti bunker” gostiju iz Zaprešića. Bila je ovo peta uzastopna utakmica aktualnog prvaka u HNL-u bez pobjede. U prethodna četiri kola Rijeka je redom gubila od Istre 1961, Osijeka, Dinama i Lokomotive, a posljednju pobjedu ostvarila je 1. listopada protiv Rudeša.

Treća Rijeka sada ima 26 bodova, dva manje od drugog Osijeka, a jednim više od četvrtog Hajduka koji ima utakmicu manje, dok je Inter peti sa 22 boda, jednim više uz utakmicu više od šeste Lokomotive. Cibalia je s bodom iz Osijeka skočila na osmo mjesto sa 14 bodova, jednim više uz utakmicu više od devete Istre 1961, dok posljednji Rudeš ima 11 bodova.

Vodi Dinamo sa 37 bodova i utakmicom manje.