Kup: Istra u četvrtfinalu nakon preokreta

Hrvatska 7. stu 201716:29 > 16:35
Clive Rose, Getty Images Sport

Nogometni klub Istra 1961 plasirala se u četvrfinale Kupa Hrvatske.

Istra je plasman osigurala nakon što je savladala Cibaliju u osmini finala rezultatom 3:2.

Utakmicu su obilježili preokreti, golovi i šanse. Iako su domaćini dva puta vodili, to im nije bilo dovoljno da na kraju slave.

Cibalija je povela u 40. minuti golom Marka Pervana iz kaznenog udarca. Međutim, samo tri minute kasnije gosti su izjednačili golom Dina Halilovića s ruba kaznenog prostora.

Pervan je u 57. minuti opet doveo svoj tim u vodstvo, a domaćini su imali sjajnu šansu u 73. minutu kada je Ivan Milićević pogodio vratnicu.

Kazna za to je stigla u 84. minuti kada je Risto Mitrevski izjednačio s bijele točke.

U 88. minuti se dogodio ponovo preokret. Gosti su uspjeli postići gol, a strijelac je bio Marin Grujević za konačnih 3:2.

Pored Istre plasman u četvrfinale su ranije osigurali Dinamo, Hajduk, Osijek, Inter, Lokomotiva i Rudeš.