Hajduku samo bod u Koprivnici

Hrvatska 29. lis 201716:57 > 17:01
Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images

U utakmici 14. kola Prve HNL Slaven Belupo i Hajduk igrali su u Koprivnici bez golova 0-0.

hnk hajduk split

Nogometaši Slaven Belupa s novim trenerom Tomislavom Ivkovićem, koji je na klupi Koprivničana zamijenio Željka Kopića, uspjeli su na svom terenu osvojiti bod protiv favoriziranog Hajduka i sa 14 bodova iz isto toliko susreta, učvrstili su svoju poziciju na sedmom mjestu prvoligaške ljestvice. Unatoč terenskoj premoći i posjedu lopte od 61 posto nogometaši Hajduka nisu uspjeli stvoriti puno izglednih prigoda za postizanje pogotka. Napadači Hajduka uputili su 15 udaraca prema golu domaćina, od kojih tri u okvir ali nisu uspjeli zabiti gol koji bi im donio tri boda i diobu drugog mjesta sa Osijekom. Slaven se organizirano branio tijekom cijele utakmice, a Hajduk u prvih 45 minuta nije uspio stvoriti niti jednu izglednu prigodu jer su njegovi napadači u šest navrata pucali na gol Markovića ali niti jednom nisu uspjeli pogoditi okvir gola.

U drugom poluvremenu Hajduk se ponovno nametnuo a izglednu prigodu za postizanje pogotka u 58. minuti propustio je Pešić koji s 12 metara puca preko gola, a u 62. minuti ni Almeida iz blizine ne uspijeva ubaciti loptu u mrežu domaćih. U 67. minuti Erceg oštro puca po travi ali Marković brani njegov udarac.

S osvojenim bodom Hajduk ostaje na četvrtom mjestu s 25 bodova koliko ima i trećeplasirana Rijeka.

Susret je odigran na Gradskom stadionu u Koprivnici, a sudio je pred 1.500 gledatelja Ivan Bebek iz Rijeke.