Remi na Poljudu, golijada u samoj završnici

Hrvatska 21. lis 201720:37 > 21:01
hnk hajduk split

Hajduk je na svom Poljudu imao vodstvo od 1:0 pogotkom Ante Ercega, ali su Filip Benković i Angelo Henriquez potkraj susreta sve preokrenuli. Erceg drugim pogotkom iz jedanaesterca spasio bod za domaće.

Nevjerojatna završnica utakmice na Poljudu! Hajduk je u velikom derbiju hrvatskog nogometa imao sve protiv Dinama, a na kraju je gotovo pa ostao bez ičega. Vodili su domaći rezultatom 1:0 i tako bili pred ostvarivanjem pobjede koja im je bila prijeko potrebna kako bi se prometnuli u jednog od kandidata za pozicije na samom vrhu. Pogotkom Ante Ercega u 38. minuti susreta splitska je momčad na sjajno ispunjenom Poljudu trebala upriličilti veliki dar svojim navijačima. No, nakon sjajne igre u prvom dijelu, Hajduk se u drugom poluvremenu uglavnom branio, ali ne i obranio. Dinamo je golovima Benkovića i Henriqueza u smiraju susreta sve preokrenuo. Ante Erceg je u samoj završnici spasio bod.

Erceg je pogodio nakon ubačaja Barryja Hamze, a utakmica je sredinom drugog poluvremena bila prekinuta zbog velike pirotehničke akcije od strane Torcide. Hajduk je bolje otvorio utakmicu pa je Ercegov zgoditak došao kao predmet oplemenjivanja njegove terenske inicijative izražene kroz posjed lopte i nekoliko prilika. Ipak, Dinamo je preko Soudanija i njegove pogođene vratnice priprijetio u 31. minuti.

Nedugo zatim, Hajduk će povesti, ali je na predah mogao otići i s uvjerljivim vodstvom. Za tim će kasnije žaliti, jer će nakon niza prilika, sve gotovo do kraja otići u Dinamovu korist. Dinamo je od starta drugog poluvremena krenuo prijetiti, a prvu priliku imao je Hodžić u 55. minuti. U posljednjih 15 minuta susreta krenula je prava opsada gola Hajduka.

Sve je kulminiralo u 89. i 91. minuti. Najprije Benković glavom nakon ubačaja, a onda i Henriquez nakon ukradene lopte Ademija sve preokreću na 1:2. U trećoj minuti sudačke nadoknade Stojanović ruši Tudora u kaznenom prostoru, a Erceg zabija za konačnih 2:2.

Dinamo je ovim bodom opet stigao na šest viška u odnosu na Rijeku koja će u nedjelju igrati protiv Osijeka, od kojeg Hajduk ima tri boda više.