Hajduk u najvećem derbiju traži priključak vrhu

Hrvatska 20. lis 201721:25 > 21:31
hnk hajduk split

Subota donosi najveći derbi hrvatskog nogometa, barem iz aspekta tradicije. Hajduk već dugo nije na razini Dinama, odnosno Rijeke posljednjih godina, ipak teško je pronaći dvoboj dviju momčadi koje donose takvu emociju kao derbiji Hajduka i Dinama.

Ovo će biti 206. utakmica dva rivala, Dinamo ima 87 pobjeda, Hajduk 53, dok je 51 dvoboj završio neriješeno.

Pred utakmicu, Hajduk i Dinamo održali su konferencije za novinare. Krenimo s domaćinom.

Trener Juan Carrillo spremno dočekuje derbi: “Kvalitetno smo radili proteklih dana, pripremali smo različite taktičke situacije, Dinamo je specifičan protivnik, potrebna je i dobra psihološka priprema“, nastavio je u sličnom tonu spominjući atmosferu u momčadi: „Stanje u momčadi je dobro, igrači shvaćaju značenje ovakve utakmice, uvjereni su u pobjedu.”

Hajduk ima problema s ozlijeđenim igračima, a Carrillo je pojasnio koji igrači ne konkuriraju za derbi: “Carbonieri, Futacs, Juranović neće igrati u subotu, Almeida je trenirao s loptom, no odluka da li će igrati biti će donesena nekoliko sati prije utakmice.”

hnk hajduk split

Proteklih dana pojavio se problem s važnim napadačem Saidom: “Situacija sa Saidom je poznata, nalazi se trenutno u drugoj momčadi, to je interna odluka koju sam donio. Analizirali smo situaciju i donio sam odluku koja je važna za momčadski duh.”

Dinamov trener, Mario Cvitanović optimistično dočekuje utakmicu najavljujući praznik nogometa: “Želimo prezentirati klub i sebe na najbolji mogući način. Ne razgovaramo o strahu ili nervozi, jedva čekamo derbi jer ovakve su utakmice najljepše za igrati:”

Trener Dinama govorio je i o pojačanju u veznom redu, sve spremnijem Ademiju: “Svakoga u ovom klubu veseli povratak Ademija u momčad, on daje kvalitetu više. Nije ga dugo bilo, sad se vraća i sve bolje djeluje, jasno je da će njegova eventualna minutaža ovisiti o stanju pred utakmicu.

Cvitanović je progovorio i o Hajduku: “Njihova ideja igre nije tajna, ostaje vidjeti kakav će sustav implementirati. Pripremali smo se ovaj tjedan za više sustava, načina na koji bi Hajduk mogao igrati. No, na kraju zanima me najviše naša igra, vjerujem da samo o nama ovisi kako će stvari izgledati na terenu.

Utakmica na Poljudu počinje u 19 sati.