Sportklub najavljuje 13. kolo HNL-a

Hrvatska 20. lis 201710:29 > 10:43
Getty Images/EuroFootball

Međusobni susreti najboljih hrvatskih momčadi obilježit će novi vikend na hrvatskim prvoligaškim travnjacima. Na Poljudu i Rujevici sezona bi mogla dobiti novi zaokret.

U standardnim terminima, od petka do nedjelje odigrat će se novo, 13. kolo HNL-a. Veliku pozornost zaokuplja novi derbi najvećih hrvatskih klubova. Hajduk i Dinamo sastat će se na Poljudu, a to bi u prenesenom značenju trebalo predstavljati susret sezone za Splićane. Naime, ako zagrebačka momčad ode u slavljeničkom raspoloženju, njihova će prednost nad Hajdukom postati dvoznamenkasta i iznosit će 10 bodova.

Splitske je redove potresla vijest o izbacivanju Ahmeda Saida iz momčadi uoči utakmice, dok će Dinamo htjeti ublažiti efekte domaćeg remija s Osijekom u prošlom kolu. Situacija u Maksimiru nije loša, s obzirom na prednost na ljestvici i generalno stanje u momčadi koja je dodatno mobilizirana povratkom Arijana Ademija.

Kroz sjenu velikog derbija u nedjelju će svoj susret na Rujevici odigrati Rijeka i Osijek. Bit će vrlo zanimljivo vidjeti kako će reagirati aktualni prvak nakon dobre predstave i europske pobjede u Beču. Hoće li snage za novi uspjeh na povratničkoj utakmici pred svoju publiku biti dovoljno, ili će pak gosti nakon “otimanja” bodova Dinamu isto ponovo učiniti i Rijeci.

Za sastav Zorana Zekića ovo je prilika a se dodatno intenzivira u borbi za drugo mjesto. Hajduk je na dva, Rijeka pak na četiri boda viška, što bi se pozitivnim rezultatom na Kvarneru ovoga vikenda itekako moglo promijeniti.

Kolo će u petak otvoriti Inter i Rudeš, a u tom će susretu domaći tražiti novu pobjedu nakon skalpa Slaven Belupu u prošlom kolu. Uvijek je zanimljivo na dvobojima Lokomotive i Istre, a još će igrati Cibalia i Slaven Belupo.

HNL – raspored 13. kola
Inter – Rudeš (petak, 18.00)
Cibalia – Slaven Belupo (subota, 15.00)
Hajduk – Dinamo (subota, 19.00)