Sportklub najavljuje 12. kolo HNL

Hrvatska 13. lis 201711:12 > 11:34
GNK Dinamo

Nakon reprezentativne stanke nastavljaju se uzbuđenja u domaćem nogometnom prvenstvu. Ovog su vikenda na rasporedu susreti 12. kola Prve HNL.

Ranojesenski odmor od natjecateljskih obveza je završio. Prije no što hrvatska reprezentacija preko dodatnih kvalifikacija pokuša izboriti Svjetsko prvenstvo u Rusiji, stvari se opet vraćaju klupskim događanjima. Čeka nas 12. kolo HNL-a, a to je prilika za pogledati jedan maksimirski derbi.

U subotu od 19 sati na zagrebačkom će se travnjaku sučeliti Dinamo i Osijek. Susreti vodeća četiri hrvatska kluba uvijek su poseban mamac za gledatelje, a tako će biti i sada. Statistika je debelo na strani Modrih. U dosada odigranoj 41 utakmici u okviru domaćeg prvenstva na Makskimiru, Osijek je samo dvaput uspio slaviti. Međutim, jedna od tih pobjeda stigla je prošle sezone u 8. kolu. Tada je, 10. rujna prošle godine za pobjedu gostiju pogodio Josip Knežević.

Splitski Hajduk dočekat će Cibaliju, a Rijeka će pak uoči novog europskog gostovanja odigrati dvoboj protiv Istre 1961. Već 640 minuta u igri između susjedskih klubova Puljani nisu postigli pogodak, a sada će im jedan svakako trebati za bijeg s dna ljestvice. Momčad Darka Raića – Sudara ove sezone ima tek jednu pobjedu, a u reprezentativnoj stanci novu je fazu kulminacije u javnom prostoru doživjela kampanja protiv predsjednika kluba Michaela Glovera. On odlazi, a pitanje je – tko će klub preuzeti…

Braniteljima naslova nedostajali su poneki reprezentativci koji su jedan dio kampanje i odradili na Rujevici prilikom utakmice Hrvatske protiv Finske. Glede stanja u Hajduku, uloga favorita protiv Vinkovčana je neupitna, a Bilima bi svaki novi kiks značio dodatno odmicanje od vodećeg dvojca koji je već pobjegao na pet, odnosno devet bodova prednosti.

U ranijem terminu ove nedjelje susrest će se Slaven Belupo i Inter, dok će kolo u predvečerje petka otvoriti Rudeš i Lokomotiva.