Sportklub najavljuje 11. kolo Prve HNL

Hrvatska 28. ruj 201721:18 > 21:41
David Madison/Getty Images

Treću uzastopnu prvenstvenu utakmicu na Poljudu igra Hajduk kojem u goste stiže zaprešićki Inter. Mogu li "Bili" konačno do domaće pobjede u HNL-u?

Sezona za izabranike Joana Carrilla nije mogla početi bolje. Pobjedama nad Levskim i Brondbyjem izboren je nastup u playoff-rundi Europske lige, osim kod velikog derbija s Dinamom, igra je bila u redu… A onda je stalo, baš tamo negdje nakon Evertona. Ne računajući kup-susret u Oriovcu, Hajduk je bez pobjede od kraja kolovoza. A već je doba kad se jako često nosi nešto toplija odjeća.

Sjetit će se mnogi te utakmice s Istrom. Nije to bila velebna predstava domaćih protiv jedne naveliko indisponirane momčadi kakva se predstavlja ovog ljeta. Sastav Darka Raića-Sudara svakako može bolje, a to je donekle prikazano na pulskoj oranici u srazu s liderom. Nipošto se proteklog vikenda na Drosini nije moglo ustvrditi da igraju prva i posljednjeplasirana momčad hrvatskog prvenstva.

Hajdukov je teren u svakako boljem stanju od Istrinog, a i publika se zaželjela pobjeda. Trofej kojeg u Splitu iščekuju još od kasnog proljeća 2005. godine ponovo se doima sve dalje.

Vodeći dvojac gostuje davljenicima. Rijeka će nakon milanskog filtera na teren u Kranjčevićevoj uilci gdje će je dočekati Rudeš. Osim nekolicine njihovih solidnih (ništa više!) predstava, od novaka u HNL-društvu ove sezone nismo vidjeli previše. Iako momčad ima pozamašamn španjolski sadržaj, igra je uglavnom element koji joj nedostaje, što bi Riječani, usprkos vrlo vjerojatno prisutnom faktoru umora, trebali znati materijalizirati.

Uoči odlaska na reprezentativnu pauzu Dinamo će u Vinkovce, na mjesto koje, baš poput Pule zna pružiti vrlo negativna iskustva, ukoliko se tamošnjoj utakmici pristupi na krivi način. Iako su favoriti u susretima momčadi iz gornjeg protiv onih iz donjeg dijela ljestvice vrlo jasno vidljivi, ne isključujemo unaprijed mogućnost pokojeg iznenađenja u rezultatskom smislu. Jasno je da će primjerice, svaki kiks Rijeke značiti da je Dinamo sve bliže (jesenskom) naslovu prvaka, kao i to da će Hajdukov posrtaj dodatno motivirati Osijek.

A Zekićeve trupe dočekuju Istru. Puno su bodova već prosuli ovoljetni heroji hrvatske europske priče pa bi se trebali konsolidirati upravo pomoću ovakvih utakmica. Kranjčevićeva će ulica ugostiti dvije utakmice 11. kola HNL-a pošto će tu dionicu već danas od 18 sati otvoriti Lokomotiva i Slaven Belupo. To bi ujedno mogla biti i najizjednačenija utakmica cjelokupnog vikenda, barem tako sugerira položaj na ljestvici.

11. kolo HNL-a – raspored

Lokomotiva – Slaven Belupo (petak, 18.00)
Cibalia – Dinamo (subota, 17.00)
Hajduk – Inter (subota, 19.00)