Dinamo srušio Rijekin niz nepobjedivosti na Rujevici

Hrvatska 11. kol 201720:57 > 21:01
GNK Dinamo

Nogometaši zagrebačkog Dinama pobijedili su Rijeku na gostovanju rezultatom 2:0 u derbiju petog kola hrvatskog prvenstva, usprkos tome što su u posljednjih pola sata imali igrača manje na terenu.

Gosti iz Zagreba su na „Rujevici“ utakmicu praktično riješili u prvom poluvremenu, postigavši dva pogotka za pola sata, a oba puta je strijelac bio Junior Fernandes. Nadu aktualnom prvaku dalo je isključenje Jana Lecjaksa zbog druge javne opomene, ali Rijeka do kraja utakmice nije uspjela ni ublažiti poraz.

Dinamo je poveo preko Fernandesa u 12. minuti, kada je čileanskom igraču asistirao Amer Gojak, a on ostao sam na šest metara ispred golmana i lagano poslao loptu u mrežu. Zagrepčani su igrali vrlo grubo, nizali su prekršaje, ali su u 40. minuti iz penala udvostručili prednost. Tada je sudac pokazao na bijelu točku jer je Leonard Žuta igrao rukom u šesnaestercu, a Fernandes je bio siguran.

Dinamo sada na vrhu tablice ima 13 bodova, a Rijeka je ostala na drugoj poziciji sa četiri manje, poslije drugog poraza ove sezone.