HNL: Sjajni Osijek srušio i Rijeku, Vešović isključen

Hrvatska 7. kol 201723:28 > 23:35
Laurie Dieffembacq/Belga Photo/EuroFootball/Getty Images

Nogometaši Osijeka još ne znaju za poraz u novoj sezoni. Poslije eliminacije PSV-a i plasmana u play-off za plasman u Europsku ligu Osijek je u 4. kolu prvenstva Hrvatske nanio prvi neuspjeh prvaku Rijeci - 1:0.

Gol odluke na stadionu “Gradski vrt” postigao je Borna Barišić u 17. minuti iz jedanaesterca.

Da sve bude još gore po goste potrudio se crnogorski reprezentativac i bivši igrač Crvene zvezde Marko Vešović, koji je u kratkom vremenskom razdoblju dobio dvije javne opomene i u 35. minuti je isključen.

U sudačkoj nadoknadi vremena iz istog razloga izvan terena morao je i Mate Maleš.

Osijeku je poslije tri remija ovo prva pobjeda u prvenstvu i trenuto su šesti na tablici, dok je Rijeka druga sa bodom manje od Dinama.