Rijeka osvojila dvostruku krunu, Dinamo bez trofeja

Hrvatska 31. svi 201719:03 > 19:06
hnk rijeka

U finalu hrvatskog nogometnog kupa u Varaždinu, Rijeka je savladala Dinamo sa 3:1 i osvojila hrvatski Kup. Ovo je Rijeki drugi trofej u sezoni, nakon što su prije par dana osvojili i prventsvo.

Nogometaši Rijeke osvojili su četvrti puta Kup u povijesti i podigli drugi trofej ove sezone, Rabuzinovo sunce.

Rijeka je bolje ušla u susret, a zabila je i gol u 9. minuti, ali je Gavranović bio u nedozvoljenoj poziciji pa je pogodak poništen. Dvije minute poslije, nova velika prilika za Riječane, ali Zagorac brani udarac raspoloženog Gavranovića.

I onda isti igrač je okrunio svoju dobru igru pogotkom, igrala se 24. minuta kada je Andrijašević odlično poslužio Marija Gavranoviča, kojem nije bilo teško pogoditi za zasluženo vodstvo Rijeke.

U 31. minuti prva velika prilika za Dinamo, Machado je dao odličnu loptu za Soudanija, čiji je pokušaj loba završio pored gola. I onda u 37. minuti Dinamo dolazi do izjednačenja, loptu je iz slobodnog udarca ubacio Machado, a u velikoj gužvi u šesnaestercu se najbolje snašao Dani Olmo i pogodio za 1:1.

Rijeka je bila bolja u prvom poluvremenu, ali na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Odmah na početku drugog poluvremena Rijeka dolazi u vodstvo. Naizgled bezopasan ubačaj je došao do Marija Gavranovića koji svojim drugim pogotkom dovodi Rijeku u vodstvo.

Riječani su u 50. minuti zaprijetili preko Vešovića, brani to Zagorac. U 57. minuti velika prilika za Modre, Olmo je proigrao Soudanija, čiji odličan udarac odsjeda na gredi. Nova prilika za Dinamo u 66. minuti, Sammir je ubacio loptu u kazneni prostor, najviši je bio Schildenfeld koji spušta loptu za Hodžića, a ovaj potonji sa samo par metara od gola ne zahvaća dobro loptu i odbija to vratar Rijeke. Dvije minute poslije Soudani dobro puca, ali lopta odlazi malo pored gola.

U 72. minuti Rijeka je kaznila promašaje Dinama i zabila i treći pogodak. U velikog gužvi pred golom Dinama, Danijel Župarić se najbolje snalazi i zabija za velikih 3:1 Rijeke.

Do kraja utakmice gledali smo nervoznu utakmicu bez velikih prilika, a Rijeka je zasluženo došla do pobjede.