Rijeka prvi put u povijesti postala prvak Hrvatske

Hrvatska 21. svi 201719:40 > 19:43
hnk rijeka

Nogometaši Rijeke osvojili su prvi puta u povijesti naslov prvaka Hrvatske. U predzadnjem kolu slavili su protiv Cibalije s visokih 4:0.

Nogometaši Rijeke novi su prvaci Hrvatske. Uoči zadnjeg kola HNL-a imaju nedostižnih 5 bodova prednosti ispred Dinama i mirno putuju sljedeći vikend na gostovanje u Zagreb.

Od samog početka utakmice Rijeka je diktirala tempo, a prvu veliku priliku imao je Gavranović u 7. minuti, ali nije pogodio. Ipak isti igrač je bio puno precizniji u 12. minuti kada je primio loptu od Gorgona i rutinski pospremio loptu u mrežu.

Gavranović je ponovno bio precizan tri minute poslije, kada je na jednu odbijenu loptu najbolje reagirao i pospremio loptu u mrežu.

U 21. minuti zabio je i Andrijašević, ali je gol poništen zbog zaleđa. Nakon pola sata igre priliku je imao i Gorgon, čiji udarac je završio malo pored lijeve vratnice.

Ipak, u posljednjoj minuti prvog poluvremena velikih 3:0 za Rijeku, a strijelac je bio Bezjak atraktivnim lobom.

Rijeka je i u drugom poluvremenu diktrirala tempo i samo čekala konačni zvižduk da proslave naslov prvaka. Ipak, prije kraja Riječani su zabili i četvrti pogodak, a strijelac je bio Župarić.

Slavlje može početi u Rijeci, postali su PRVACI.