HNL: Rijeka sve bliže naslovu, pao i Slaven Belupo

Hrvatska 17. svi 201721:06 > 21:07
Miguel Riopa/EuroFootball/Getty Images

U 34. kolu Prve hrvatske nogometne lige, Rijeka je slavila u Koprivnici protiv Slaven Belupa sa 2:0.

Rijeka je sve bliže naslovu prvaka Hrvatske, prvom u svojoj povijesti. Riječani su slavljem protiv Slaven Belupa ostali na velikih pet bodova ispred Dinama.

Rijeka je povela u 14. minuti, loptu je ubacio Gavranović, a najbolje pred golom reagira Franko Andrijašević i dovodi goste u vodstvo. Pet minuta poslije mogao je Slaven do izjednačenja, ali udarac Hebera zaustavlja Prskalo. I onda u 42. minuti novi gol Rijeke, Vešović se najbolje snašao pred golom Belupa i krajnjim naporom ugurao loptu u gol.

U drugom poluvremenu prvi prijete domaćini, ali udarac Burića nije bio precizan. U nastavku se igralo bez većih prilika, Rijeka je držala loptu i kratkim pasevima kontrolirala utakmicu. Na kraju Rijeka je zasluženo slavila i napravila veliki korak prema naslovu prvaka.