Hajduk u nastavku slomio Osijek

Hrvatska 6. svi 201719:20 > 19:25
hnk hajduk split

U derbiju 32. kola Prve HNL nogometaši Hajduka u subotu su na Poljudu uvjerljivo svladali Osijek sa 5-1 (0-0). Trećeplasiranom Hajduku, koji sada ima tri boda više od Osijeka, to je peta uzastopna prvenstvena pobjeda.

EuroFootball, Getty Images

Hajduk je od prve minute dominirao, a prvu prigodu imao je Erceg u 9. minuti, ali je lopta prohujala pored vratnice. U 12. minuti mogao se Hamza upisati u strijelce, ali slabo puca.

Još jedna prigoda za Hamzu u 36. minuti, ali lopta je otišla iznad vratnice. U 41. zaprijetio je Vlašić, a u 45. minuti Erceg, ali ostalo je 0-0 nakon prvog poluvremena.

U nastavku u igru je ušao Toma Bašić, koji se pokazo ključnim za visoku pobjedu Hajduka. Bašić je u 56. minuti nakon kontranapada zabio prekrasan pogodak sa 18 metara .

I kod drugog gola, u 61. minuti, glavninu posla obavio je Toma Bašić, a Marko Futacs sa vrha kaznenog prostora pogađa mrežu. Toma Bašić u 65. zabija za 3-0, a u 70. minuti, nakon odlične akcije Vlašića, Ante Erceg povisuje na 4-0.

Peti pogodak za Hajduk postigao je Ahmed Said u 88. minuti, a u 90. Gabrijel Boban zabija utješni gol za Osijek.

Susret je odigran na stadionu Poljud pred 6.000 gledatelja, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.