Raspucani Dinamo sve frustracije iskalio na Cibaliji

Hrvatska 29. tra 201715:56 > 15:58
Dinamo Zagreb

U 31. kolu Prve hrvatske nogometne lige, Dinamo Zagreb je slavio protiv Cibalije sa 6:0, uz četiri pogotka Amera Gojaka.

Nogometaši Dinama potopili su na Maksimiru davljenika Cibaliju i osvojili bitna tri boda za kakvu takvu nadu u naslov prvaka.

Dinamo je odlično ušao u ovaj dvoboj i zaprijetio već u 9. minuti kada udarac Schildenfelda pogađa vratnicu. Ipak, već u 23. minuti Zagrepčani vode, a strijelac je mladi Gojak. Pet minuta poslije već je 2:0, a ovaj puta je efektno pogodio Soudani. U 38. minuti Dinamo je najavio katastrofu Cibalije, ponovno je Gojak bio precizan. Sjajno izdanje Dinama u prvom poluvremenu zaokružio je Antolić četvrtim golom u mreži Vinkovčana.

U nastavku je domaći trener Ivajlo Petev dao priliku igračima koji su ove sezone manje igrali i Dinamo je malo povukao “ručnu”. Domaći igrači su i dalje kontrolirali igru, prijetili su najviše Soudani i Olmo, ali nisu pogodili. Najveću priliku u tom razdoblju imao je upravo Soudani u 75. minuti, ali njegov udarac je zaustavio vratar gostiju Šubarić. U 78. minuti novi pogodak Dinama, Gojak je još jednom bio precizan i postigao je prvi hat-trick u dresu “Modrih”. Isti igrač postavio je konačnih 6:0, svojim četvrtim golom.