Novi šok za Dinamo, Slaven gurnuo Rijeku prema naslovu

Hrvatska 25. tra 201719:21 > 19:27
Jean Paul Thomas/Icon Sport via Getty Images

U 30. kolu Prve hrvatske nogometne lige, Slaven Belupo je u Koprivnici slavio protiv Dinama sa 2:1. Domaćini su poveli u 43. minuti golom Hebera, a Dinamo je izjednačio u 78. minuti golom Mora. Pobjedu Belupu donio je Bogojević u 90+2. minuti.

Nogometaši Dinama su napravili novi veliki kiks u domaćem prvenstvu, te su nakon poraza od Hajduka prije četiri dana, doživjeli novi poraz ovaj puta od Slaven Belupa.

Dinamo je prvi zaprijetio na utakmici preko Hodžića, ali njegov udarac odlazi iznad gola. Belupo je ubrzo uzvratio preko Tadića, čiji udarac zaustavlja Livaković. U 26. minuti veliku priliku imao je Soudani, ali udarac Alžirca odlazi pored gola. I onda u 43. minuti šok za Dinamo, Heber je s dvadesetak metara od gola uputio silovit udarac, Livaković nije najbolje reagirao i Slaven je došao u vodstvo. U posljednjim sekundama prvog poluvremena odličan udarac Pivarića s osamanest metara od gola zaustavlja vratar Marković.

U drugom poluvremenu prvu priliku imao je Belupo preko Tadića, koji ponovno nije pogodio. Dinamo je u nastavku pritisnuo domaćine, koji su se sve teže branili. Prvu priliku je imao Gojak, ali njegov udarac odlazi pored gola. Samo par minuta poslije, Olmov odličan udarac završava na gredi. I onda u 78. minuti “Modri” dolaze do izjednačenja, kada Ćorić iz slobodnog udarca pogađa vratnicu,a na loptu nailazi Moro i pogađa za 1:1. I kada su gosti krenuli po sva tri boda, doživjeli su novi veliki šok, u 92. minuti Bogojević je zabio za pobjedu Slaven Belupa.

Dinamo nakon ovog poraza zaostaje za Rijekom 5 bodova i ima utakmicu više, dok Slaven ovom pobjedom je došao do 5. mjesta s 34 boda.