HNL: Osijek odličan, Istra slavila minimalcem

Hrvatska 9. tra 201721:18 > 21:19
NK Osijek

Kompletirano je 27. kolo HNL, a pobjede su upisali Istra i Osijek.

Istra je pred svojim navijačima slavila protiv Intera golom Gorana Roče sa bijele točke. Gosti su utakmicu završili sa igračem manje jer je izravan crveni karton u 84. minuti dobio Čović.

Osijek je mogao do vodstva već u 13. minuti, međutim Muzafer Ejup nije uspio realizirati jedanaesterac, njegov udarac sjajno je obranio Tomislav Duka.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 45. minuti kada su gosti ostali s igračem manje, a isključen je Josip Jurendić.

Slobodan udarac sjajno je izveo Dimitro Lopa pogodivši za 1-0. U drugom dijelu Osijek je zabio još tri gola za uvjerljivu 4-0 pobjedu. Strijelci su bili Andrej Lukić (54), Antonio Perošević (57) i Alen Grgić (90+2).

Pobjeda Osijeka je mogla biti i uvjerljivija jer su domaćini još dva puta uzdrmali okvir gola. U 18. minuti vratnicu je pogodio Lukić, a Knežević je u 77. minuti uzdrmao vratnicu.