Rijeka ponovno na četiri boda prednosti

Hrvatska 19. ožu 201719:09 > 19:13
NK Rijeka

U posljednjem susretu 25. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici pobijedila Slaven Belupo 3-2 i ponovo ima četiri boda više od Dinama.

Bila je to sjajna utakmica s mnogo preokreta i pet golova, te gredom u sudačkoj nadoknadi koja je mogla u potpunosti zakomplicirati završnicu prvenstva.

Gosti su vodili 1-0, potom izjednačili na 2-2, Rijeka je tri minute prije kraja susreta sjajnim pogotkom Marka Vešovića stigla do vodstva 3-2, a Josip Tadić umalo izjednačio u 90. minuti pogodivši vratnicu.

Slaven očito ne leži riječkoj momčadi. Prošle sezone Rijeka nije uspjela dobiti niti jednu međusobnu ligašku utakmicu. Četiri puta su igrali i četiri puta remizirali, a ovo je bila tek druga pobjeda Rijeke u zadnjih 10 ligaških ogleda.

Gosti su poveli u 14. minuti golom Josipa Tadića nakon asistencije Danca Sorena Christensena, no Rijeka se uspjela vratiti. U 34. minuti je udarcem glavom uspio izjednačiti Franko Andrijašević nakon sjajnog driblinga i ubačaja Leonarda Žute.

Do preokreta je došlo u 51. minuti. Josip Mišić je ubacio, a Aleksandar Jovičić nespretno reagirao i zatresao vlastitu mrežu. Međutim, slavlje Armade nije dugo trajalo. Gosti su u 72. minuti izjednačili nakon ubačaja iz kornera, a strijelac je bio Brazilac Heber. Ipak, pobjedu domaćinu donio je Vešović sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora malo iskosa u 87. minuti. U posljednjim trenucima susreta gosti iz Koprivnice mogli su još jednom šokirati Rijeku, no Tadićev udarac je završio u vratnici.

Za momčad iz Koprivnice bio je to četvrti poraz u zadnjih pet kola uz samo jedan osvojeni bod