Riječani umjesto Mitrovića dovode braniča iz Serie A!

Hrvatska 17. sij 201715:00 > 15:03
Francesco Pecoraro/Getty Images

Nakon što su svojeg stožernog stopera Mateja Mitrovića prodali turskom Bešiktašu za četiri milijuna eura, u Rijeci nisu dugo čekali na pronalazak njegove zamjene. U tijeku su pregovori s Dariom Župarićem, članom talijanskog prvoligaša Pescare.

Ukoliko dođe do dogovora službene Rujevice i kluba iz Serie A, Župarić će u Rijeku stići na posudbu, a lider HNL-a imao bi pravo prvootkupa njegovog ugovora. 24-godišnji stoper tako bi mogao popuniti upražnjeno mjesto nastalo odlaskom Mateja Mitrovića u Bešiktaš za četiri milijuna eura.

Dario Župarić karijeru je počeo u vinkovačkoj Cibaliji, iz koje je 2013. godine otišao u Pescaru. Neslužbeno, i tada su vođeni pregovori između Rijeke i stopera iz Županje, no on se odlučio za Italiju, a u Rijeku je zajedno s Osijekovim Domagojem Pušićem stigao Matej Mitrović.

Razgovori su u tijeku, a ishod bi trebao biti poznat ovog tjedna. Župarić je ove sezone ubilježio devet nastupa za Pescaru, a u miljenika publike prometnuo se proteklog vikenda, kada je u zadnji čas umjesto ozlijeđenog Stendarda uskočio u momčad i pružio odličnu partiju protiv Napolija. Župarićev trener je nekadašnji desni bek Lazija i Milana, 40-godišnji Massimo Oddo.

Što se Mateja Mitrovića i napisa u medijima o mogućoj posudbi u Anderlecht tiče, na kraju je potvrđeno da Bešiktaš ostavlja hrvatskog reprezentativca u svojim redovima.

Također, neki talijanski mediji neslužbeno navode da je Torino pokazao interes za dovođenje drugog Rijekinog središnjeg braniča, Josipa Eleza.