Hajduk napokon pobijedio, drugi gol nakon kontroverze

Hrvatska 21. stu 202019:15 > 19:21
EuroFootball/Getty Images

U susretu 12. kola Prve HNL Hajduk je kao gost u Koprivnici svladao Slaven Belupo s 2-0 (1-0).

Hajduk je poveo u samoj završnici prvog poluvremena golom Umuta (45+2), da bi Soldo (56′) nespretnim autogolom početkom nastavka povećao prednost Splićana na 2-0.

Iako je Slaven Belupo imao inicijativu u prvom poluvremenu i stvorio nekoliko poluprilika, na odmor se otišlo s prednosti Hajduka koji je iz svoje jedine prav eprilike stigao do gola. Dolček je u drugoj minuti sudačke nadoknade proigrao Caktaša na lijevom krilu, a Hajdukov kapetan ubacio je na peterac gdje je Umut nadskočio svog čuvara i postigao prvi pogodak od svog dolaska na posudbu iz Bešiktaša.

Do drugog gola splitski je sastav stigao iz kontroverzne situacije koju su suci u VAR sobi pregledavali više od pet minuta. Lopta je glavom prebačena do Caktaša na lijevu stranu kaznenog prostora, ovaj je poslao prizemnu loptu u peterac gdje je utrčao Umut. Turski je napadač promašio loptu koja je potom pogodila braniča domaćih Soldu i od njega se odbila prema golu.

Vratar Filipović uspio ju je završiti tek nakon što je za pola metra prešla liniju gola i sudac Bebek je pokazao na centar. No, potom su se u VAR sobi pregledavale dvije, a možda i tri situacije iz te akcije u kojima su igrači Hajduka bili na rubu zaleđa. Nakon više od pet minuta procijenjeno je kako niti u jednoj situaciji nije bilo zaleđa te je susret nastavljen s dva gola prednosti Hajduka.

Hajduk je ovom pobjedom stigao na peto mjesto ljestvice s 14 bodova, jednim manje uz dvije odigrane utakmice više od četvrte Rijeke, a jednim više uz dvije utakmice odigrane manje od šestog Šibenika. Slaven Belupo je osmi s 11 bodova, a iza njega su Lokomotiva, Varaždin i Istra 1961 sa po osam.

Na vrhu je Dinamo s 26 bodova, tri više od drugog Osijeka, a sedam više uz dvije utakmice više od treće Gorice.