Legendarni Grk spasio Lokose, Varaždin zabio iz kornera

Hrvatska 20. stu 202019:02 > 19:14
NK Lokomotiva Zagreb, Twitter printscreen

U susretu 12. kola Prve HNL Lokomotiva i Varaždin su odigrali 2:2 (1:1).

Varaždin je poveo golom Delića (6), vrlo brzo poravnao je Chajia (10), gosti su do novog vodstva stigli nakon velike pogreške domaćeg vratara Hendije (60-ag) koji je izravni udarac iz kuta Urate propustio kroz ruke te je lopta završila u mreži, a na konačnih 2:2 poravnalo je novo pojačanje domaćih Papadopoulos (89).

Delić je doveo Varaždin u vodstvo preciznim udarcem s više od 20 metara koji je odsjeo u donjem desnom kutu Hendije koji je i u toj situaciji mogao bolje reagirati. No, samo četiri minute potom Chajia je lijepim volejom s 12 metara iskoristio ubačaj Karačića za poravnanje na 1:1.

U nastavku je Urata uputio ne pretjerano opasan udarac iz kuta kojega je Hendija htio “izboksati” iz svog peterca, no lopta se od prstiju domaćeg vratara odbila njemu iza leđa. Ipak, bod domaćima spasio je bivši grčki reprezentativac Papadopuolos koji je u samoj završnici utakmice krenuo u napad te glavom s pet metara zakucao loptu u mrežu nakon još jednog ubačaja Karačića.

Varaždin je tako prekinuo niz od šest poraza zaredom u Prvoj HNL dok je Lokomotiva ostala na samo jednoj pobjedi ostvarenoj još u 2. kolu prije tri mjeseca protiv Rijeke.

I Lokomotiva i Varaždin sada imaju po osam bodova iz 11 susreta, isti bodovni učinak uz utakmicu manje ima Istra 1961.

Na vrhu je Dinamo s 26 bodova, šest više od drugog Osijeka.