Dva igrača Hajduka pozitivna na COVID-19

Hrvatska 16. stu 202018:30 > 18:32
sportklub

Hrvatska reprezentacija sutra igra na Poljudu, a s Poljuda javljaju da u Hajduku dva igrača imaju koronu

Nakon što su čak sedmorica igrača mlade hrvatske reprezentacije pozitivna na koronavirus, a također i sedam igrača Rijeke, vijesti o pozitivnim igračima na COVID-19 dolaz i iz Hajduka.

S Poljuda su objavili kako su dva igrača prve momčadi pozitivna na COVID-19. Sukladno Zakonu o zaštiti osobnih podataka (GDPR) Hajduk nije objavio identitet osoba pozitivnih na virus.

“Jedan igrač ima vrlo blage simptome dok je drugi asimptomatski slučaj. Obojica se osjećaju dobro te im je od strane nadležnog epidemiologa određena mjera samoizolacije sukladno preporukama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske. Navedeni igrači proteklih nekoliko dana nisu bili u kontaktu s ostatkom momčadi,” poručili su iz kluba.

“Liječnička služba HNK Hajduk će kao i do sada provoditi pojačani nadzor u narednim danima te će pozorno pratiti situaciju unutar Kluba kako bi se zaštitili igrači, stručni stožer i svi ostali djelatnici,” dodali su s Poljuda.

Hajduk u subotu očekuje gostovanje kod Slaven Belupa u susretu 12. kola Prve HNL. Splićani su trenutačno sedmi sa 11 bodova, 15 manje od lidera Dinama.

U ponedjeljak je Rijeka objavila kako je nakon novog kruga testiranja, sedam igrača pozitivno na koronavirus. Zbog toga je odgođena utakmicu 12. kola između Istre 1961 i Rijeke, koja se trebala igrati u subotu, 21. studenoga, u Puli.