Odgođena utakmica Istre i Rijeke na Aldo Drosini

Hrvatska 16. stu 202014:58 > 15:01
prva-hnl.hr

Na zahtjev Rijeke, koja nakon zadnjeg testiranja ima sedam nogometaša pozitivnih na koronavirus, Hrvatski nogometni savez odgodio je utakmicu 12. kola Prve HNL između Istre 1961 i Rijeke, koja se trebala igrati u subotu, 21. studenoga, u Puli,

Klub s Rujevice objavio je da je nakon novog kruga testiranja u ponedjeljak, 16. studenoga, sedam igrača Rijeke pozitivno na koronavirus, te da sukladno Zakonu o zaštiti osobnih podataka ne mogu objaviti identitet osoba pozitivnih na covid-19. Napominju da će usko surađivati s epidemiološkom službom i sukladno razvoju situacije napraviti potrebne korake kako bi se zaštitili igrači, stručni stožer i svi djelatnici kluba.

Povezano

Iz Rijeke su priopćili da su sukladno propisima Hrvatskog nogometnog saveza zatražili odgodu utakmice 12. kola Prve HNL protiv Istre 1961, te da je odluka o odgodi donijeta sukladno propisima HNS-a i odluci Natjecateljske komisije HNS-a sa sjednice održane 6. kolovoza 2020., kojom je dano ovlaštenje povjerenicima natjecanja za odgodom pojedine utakmice u slučaju da u samoizolaciji bude šest ili više igrača istog kluba.

Odgođena utakmica će se odigrati u prvom mogućem slobodnom terminu o čemu će se odluka donijeti naknadno.

Rijeka bi sljedeću utakmicu u Europskoj ligi trebala igrati u četvrtak, 26. studenoga, u gostima kod Napolija. U prva tri kola skupine F Europske lige nogometaši Rijeke upisali su tri poraza, pa na polovici natjecanja AZ Alkmaar, Napoli i Real Sociedad imaju po šest bodova, dok je Rijeka posljednja bez bodova.(h)