Primorac priznao da nije odredio izvođače penala

Hrvatska 7. stu 202019:50 > 19:55
HNK Hajduk

Remi na Poljudu donio je Hajduku jedan bod i vratio malo rumenila u blijede obraze. Neće taj bod biti od presudne važnosti Bilima na kraju sezone u ukupnom zbroju, ali mogao bi je ipak usmjeriti u nekom pozitivnijem i prije svega mirnijem tonu.

S različitih psiholoških pozicija Hajduk i Osijek ušli su u derbi kola. Bjeličina ekipa nanizala je šest prvenstvenih pobjeda i ukratkom periodu se prometnula u prvog pratitelja Dinama u borbi za naslov. Hajdukova sezona obilježena je brojnim turbulencijama, smjenama i lošim rezultatima pa su Splićani pod trenerskom palicom Bore Primorca imali zadatak prekinuti niz od tri uzastopna poraza. I uspjeli su.

Što je još važnije uspjeli su to napraviti solidnom igrom. Ipak, u prvom poluvremenu utakmica je mogla biti riješena u korist Osijeka. Do gola Ramona Miereza u 23. minuti gosti iz Slavonije propustili su niz velikih prilika da već u ranoj fazi Hajduku odnesu svaku nadu u rezultatski pozitivan ishod. Ponudili su im drugu šansu koju Splićani ovaj put nisu ispustili. Na poluvrijeme su otišli samo s jednim golom minusa, a onda je na ne baš sjajni travnjak Poljuda u drugom poluvremenu istrčao puno motiviraniji Hajduk.

Primorac je na poluvremenu umjesto Čuića uveo Nayira, Hajduk je zaigrao agresivnije i preuzeo kontrolu na terenu. Slika se promijenila i Osjek se malo po malo povukao na svoju polovicu. U takvoj igri bilo je samo pitanje hoće li gosti pobjeći u kontru i zabiti za 2-0 ili će domaći izjednačiti. Dogodilo se ovo drugo – David Čolina lijepo je pogodio za 1-1, a Hajduk ni nakon toga nije prestao pritiskati, no do same završnice nije stvorio pravu priliku.

A onda Osijek u 86. minuti dolazi na milimetar od novog vodstva preko Pilja čiji udarac s krila završava na gredi već svladanog Posavca. Malo sreće na strani Hajduka, a onda duboko u sudačkoj nadoknadi i meč lopta. Nakon kornera, rukom je igrao Drena Beljo i sudac je pokazao na penal. Bilo je tu malo natezanja između Jradija i Jaira tko će pucati na kraju je izvođač bio Bassel Jradi, ali mu je udarac sjajno obranio Ivušić. Morat će Primorac ubuduće odrediti tko će pucati penale, a kao što je i sam iskreno kazao nije se tim bavio jer “ima previše problema pa to nije stiglo na red”.

Na kraju obje momčadi mogu biti zadovoljne s ovim jednim bodom i žaliti za pobjedom. No i u izjavama trenera vidi se da je remi bio najrealniji ishod. Bjelica je uzroke vidljivog pada u drugom poluvremenu pronašao u izostancima nekoliko igrača i putu u Split dok je Primorac primijetio da je njegova ekipa dala previše repekta Osijeku na otvaranju utakmice iako su htjeli dobiti ovu utakmicu.

Ipak, na premijernu pobjedu još će malo pričekati. Prva prilika dolazi mu za dva tjedna u Koprivnici protiv Slaven Belupa dok će Osijek nakon reprezentativne stanke igrati veliki derbi protiv Dinama s tim da u međuvremenu mora što bezbolnije odraditi posao u kupu protiv Kurilovca.

Drugi Osijek sada ima 20 bodova iz 10 susreta, tri manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, dok je Hajduk šesti sa 11 bodova iz devet susreta, koliko ima i peti Slaven Belupo koji je odigrao utakmicu više.