Osijek slavio protiv Lokosa i došao do drugog mjesta

Hrvatska 4. stu 202019:10 > 19:14
Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images

Momčad iz Gradskog vrta melje sve pred sobom, Bjeličina ekipa slavila je i protiv Lokomotive

U zaostalom susretu osmog kola Prve HNL Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Lokomotivu sa 2-1 probivši se na drugo mjesto ljestvice.

Utakmica se trebala igrati 18. listopada, no odgođena je zbog pozitivnih nalaza na koronavirus. Dvojica igrača “lokosa” bila su zaražena koronavirusom, a još petorica su imala povećanu tjelesnu temperaturu, što je jedan od simptoma COVID-a 19, pa je uslijedila jedina logična odluka, odgoda utakmice.

Osijek je poveo u 9. minuti sjajnom golom Marina Pilja iz slobodnog udarca s više od 20 metara. Osječki veznjak je prebacio “živi zid” i poslao loptu u sam desni gornji kut.

U 39. minuti Ramon Mierez je povećao prednost domaćina pogodivši iz kaznenog udarca za 2-0. Argentinski napadač nije najbolje izveo udarac, Hendija je umalo obranio, no lopta je ipak završila u mreži. Kazneni udarac je skrivio Petrak oborivši Lončara.

Osijek je u minutama koje su uslijedile imao nekoliko odličnih prilika za treći pogodak koji bi riješio pitanje pobjednika, no Hendija je spašavao goste, a kada nije uspio on, ispriječila se greda, kao u 52. minuti kada je pucao Erceg.

Lokomotiva se vratila u život u 73. minuti kada je Chajia lijepo pogodio sa 14 metara. Do kraja susreta gosti su lovili remi, ali nisu uspjeli i momčad Nenada Bjelice je upisala šestu uzastopnu pobjedu nakon dva uvodna poraza.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 23 boda, Osijek je sada drugi sa 19 bodova, dok je Gorica pala na treće mjesto sa 16 bodova. Lokomotiva je ostala na sedam bodova koliko ima Varaždin na posljednjem mjestu.