Korona poharala Osijek, još jedan igrač zaražen

Hrvatska 20. lis 202019:33 > 19:38
NK Osijek/Facebook

NK Osijek iznio je priopćenje u kojem su objavili da se još jedan njihov nogometaš zarazio koronom

Nakon Merveila Ndockyta prošlog tjedna, iz NK osijeka su javili kako imaju još jednog nogometaša zaraženog koronavirusom.

„Pandemija koronavirusa, nažalost, ne zaobilazi ni Gradski vrt. Posljednje je testiranje, obavljeno u ponedjeljak, pokazalo da nam je pozitivan jedan prvotimac, pa i on mora u samoizolaciju kao i njegov suigrač koji je isti nalaz imao početkom prošloga tjedna.

Naš je novopozitivni nogometaš osjetio i odmah prijavio blaže simptome bolesti tako da će određeno vrijeme morati izbivati sa svojih redovitih obveza u smislu treniranja i igranja utakmica. Identitet ni ovaj puta ne iznosimo u javnosti, poštivajući odredbe Zakona o zaštiti osobnih podataka.

U Klubu se i nadalje pridržavamo svih propisanih epidemioloških mjera, a još će jedno testiranje biti odrađeno idućih dana. Nakon toga će biti definitivno poznata situacija uoči gostovanja u Puli.

Treba istaknuti kako se Bijelo-plavi testiraju i u skladu s propisima te važećim pravilima UEFA-e, što znači da će svaki igrač koji može nastupiti imati potvrdu da je negativan na Covid-19, ne stariju od 72 sata uoči predstojećeg susreta. Podsjećamo, utakmica s Istrom 1961 na rasporedu je u subotu s početkom u 15 sati”, priopćili su iz kluba.