Vukas nakon poraza: Nismo ni zaslužili više od ovoga

Hrvatska 18. lis 202017:31 > 17:37
Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images

Nogometaši Hajduka doživjeli su hladan tuš na svom terenu, gosti iz Šibenika odnijeli su sva tri boda iz Splita

Hajduku ova pauza očito nije dobro došla, na Poljudu su izgubili od Šibenika s minimalnih 1:0. Nakon utakmice sijevali su se zvižduci sa poljudskih tribina, a težak poraz prokomentirao je i trener Splićana Hari Vukas.

‘Zaslužena pobjeda Šibenika, mi smo bili u lošem ritmu i nismo uspjeli odigrati kako treba. Kao da smo svi zajedno mislili da će to biti lako. Hajduk je morao pobjeđivati ovakve utakmice na Poljudu. Bili smo spori i intertni pa izgubili. Ako smo u prijašnjih par utakmica bili na dobrom nivou, za ovu to ne možemo reći. Osim prilike iz prve minute ušli smo u ritam koji nam nije odgovarao, na sve smo kasnili, a Šibenik se povukao i dobro se branio. Na kraju nismo ni zaslužili više od ovoga’ – rekao je Vukas pa nastavio:

‘Sve smo probali, probali smo s razgovorom na poluvremenu, mijenjali smo i sustav i igrače, ali sve je bilo uzalud. Većina igrača nije bila u dobrom ritmu i to je bio problem. Nismo dobro pratili što Šibenik radi, računali smo da Šibenik neće moći izdržati isti tempo u drugom poluvremenu. Mijenjali smo da dobijemo nešto u napadu, ali nismo uspjeli. Bilo je ovo nedovoljno za dobiti utakmicu’ – zaključio je Vukas.