Bjelica: Nadam se da će društvo ovo ozbiljno shvatiti

Hrvatska 18. lis 202015:39 > 15:43
Sport Klub

Da, šteta zbog ovakve situacije i žao mi je što danas nismo bili u mogućnosti odigrati jer smo u dobroj formi i pobjedničkoj seriji - rekao je Bjelica

Šef stručnog stožera Nenad Bjelica za službenu stranicu NK Osijeka prokomentirao je današnje odgađanje prvenstvene utakmice s Lokomotivom u Gradskom vrtu. Sve nas je u Nogometnom klubu Osijek zatekla odluka o odgađanju utakmice s Lokomotivom, posebice jer je odluka iz HNS-a stigla svega 5-6 sati prije početka dvoboja. No, nitko na to u našem prvoligašu nije mogao utjecati, nego tek prihvatiti ono što je odredio povjerenik natjecanja. Što se tiče dana, odnosno datuma kada bi Bijelo-plavi i „Lokosi“ mogli odigrati ovaj susret, to se tek treba naknadno utvrditi, no trener Osječana Nenad Bjelica na ovu temu kaže:

– Ni mi ni oni više ne igramo Europu stoga ne bi trebalo biti nekih posebnih problema pronaći i definirati novi termin do odlaska na zimsku stanku. Da, šteta zbog ovakve situacije i žao mi je što danas nismo bili u mogućnosti odigrati jer smo u dobroj formi i pobjedničkoj seriji. Međutim, što je – tu je. Vjerujem da ćemo i u nekom drugom terminu biti isto tako dobri te osvojiti planirana tri boda na koja smo računali ove nedjelje. Zaraženim nogometašima Lokomotive želimo brz i uspješan oporavak, a mi se odmah počinjemo pripremati za gostovanje kod Istre 1961 u Puli.

Trener Osijeka je ovom prigodom iznio i svoj stav o kompletnoj situaciji u Hrvatskoj, kada je riječ o znatno povećanom broju zaraženih, dakako ne samo u sportu, nego općenito:

– Generalno se nadam da će ljudi u našem društvu shvatiti ozbiljnost situacije i početi se ponašati odgovorno kako bi se opće stanje poboljšalo, a broj zaraženih umnogome smanjio. Na puno mjesta se, međutim, vidi i očituje da su reakcije drukčije, stoga smatram da treba biti odlučniji kako bi neodgovorni ostali u značajnoj manjini, sve u cilju toga da bi se izbjeglo ovoliko širenje virusa. Dakle, svatko individualno treba preuzeti odgovornost na sebe, držati se propisanih epidemioloških mjera i dati svoj doprinos poboljšanju situacije koja, kako svi vidimo, nije dobra i svakako bi morala biti upozoravajuća.