Hajduk teškom mukom prošao Graničara u Kupu

Hrvatska 6. lis 202016:48 > 16:56
sportklub

Nogometaši Hajduka slavili su sa 2:1 protiv trećeligaša Graničara iz Županje u 1/16 finala hrvatskog Kupa

Nogometaši Hajduka pobijedili su nogometni klub Graničar iz Županje u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa. Na Spomen stadionu prve nogometne lopte u Hrvatskoj u Županji bilo je 1:2 za Bile.

sportklub

Splićani su od početka bili dominantni u posjedu lopte i imali nekolicinu poluprigoda, međutim nogometaši Graničara (Treća HNL Istok) branili su se čvrsto u zoni i nekoliko puta solidno krenuli u polukontre i tako oraspoložili prisutne gledatelje na tribinama po lijepom sunčanom županjskom danu.

Mreže su mirovale do 27. minute kad je Hajduk poslije nekoliko propuštenih šansi napokon odigrao kvalitetnu akciju po lijevoj strani, a kapetan Mijo Caktaš sjurio se prema vratima Marka Ivkića i zabio za 0:1 Splićana.

Ipak, domaći se nisu predavali. Dapače, njihovo čvrsto izdanje nije držalo mirnim ni Harija Vukasa koji je nekoliko puta nezadovoljno ustajao s klupe. Da je s razlogom bilo tako potvrđeno je u 38. minuti kad su plavi odigrali krasnu akciju po desnoj strani. Ubacio je s desne strane Hrvoje Hodak, a na drugoj stativi potpuno nečuvan ostao je Josip Lotar i pospremio loptu u mrežu Marina Ljubića na opće oduševljenje prisutnih. Na predah se otišlo s 1:1.

U nastavku je Hajduk izašao nešto odlučnije i potpuno preselio igru na domaću polovicu. Doduše, nije bilo previše čistih šansi. Najprije je udarac s 20-ak metara okušao Čuić, ali danas sjajni domaći vratar Ivkić izvukao je loptu pod gredom. Ipak, Hajduk je individualnom kvalitetom uspio doći do drugog gola u 65. mnuti. Nakon jednog prekida, lopta je došla na rub 16-erca do Mije Caktaša. Ovaj je sjajno prevario čuvara i krasnim lobom zavukao loptu od grede u mrežu. Na prvu se činilo da je lopta bila ispred crte pa ju je u gol ugurao glavom Simić, natrčavši iz pozadine. No, kako je branič Hajduka bio u zaleđu, jasno je da je priznato Caktašu.

sportklub

Hajduk je do kraja mirno iskontrolirao susret, a Jairo je pogodio i vratnicu nakon sjajno spuštene lopte Dimantakosa.

sportklub

Susret su obilježile i kraća tuča Torcide pred sam start susreta, ali sve je okončano u manje od minutu te sjajna atmosfera koju su pružili najvjerniji domaći navijači Olimpijci koji su ponosno raširili transparent s porukom da njihov klub obilježava stotu godišnjicu postojanja.

sportklub

Osijek je bez problema izbacio trećeligaša Crikvenicu s 5-1 pogocima Ante Ercega (10pen), Danijela Lončara (14), Ramona Miereza (24), Vedrana Jugovića (27) i Roberta Miškovića (47). Počasni gol za ekipu s Kvarnera postigao je Prpić (52)

Osječani su opet bili bez svog trenera Nenada Bjelice, koji je operiran i trenutačno se nalazi na oporavku u svom austrijskom domu u Klagenfurtu, a momčad je u Crikvenici vodio njegov prvi pomoćnik Rene Poms.