Vukas: Pokazali smo protiv Galate da znamo i možemo

Hrvatska 26. ruj 202016:00 > 16:06
Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images

Trener Hajduka Hari Vukas najavio je utakmicu svoje momčadi u nedjelju protiv Varaždina.

Hajduk je u 3. pretkolu Europske lige poražen u gostima od Galatasaraya s 2:0 čime se oprostio od europskih natjecanja u ovoj sezoni.

Mnogi su se pitali zašto je trener Hajduka u toj utakmici izvadio iz igre najboljeg igrača Stanka Jurića, a Vukas je rekao:

“Znate sami koliko je Stanko bitan. Njegova energija i pokrivanje terena. Međutim, u datom trenutku on više nije mogao nastaviti utakmicu. On nama daje ton agresivnosti u igri. On je takva poštenjačina da ne zna kalkulirati potrošnju i morao sam ga mijenjati.”

Je li nastup protiv Galatasaraya daje optimizam za nastavak sezone?

“Da ne bi tko mislio da mi živimo na nekim lovorikama – ispali smo, ali imamo nekakav temelj gdje smo pokazali da možemo kvalitetno odigrati. Naravno da nismo zadovoljni rezultatom, ali ova igra, ovaj pristup i ono što smo pripremili mi smo napravili. Tražio sam da budemo kompaktni. Pokazali smo da se može.”

Povezano

A onda je prešao trener Hajduka na sljedeću utakmicu, a to je dvoboj protiv Varaždina u nedjelju.

“Jeste, ali to je zadatak nas u stožeru da zajedno s igračima izdefiniramo taj dio vezan za motivaciju. Prvenstvo je tu, Europe više nema. U glavama igrača mora se desiti taj ‘klik’ što prije da bismo nastavili u prvenstvu s dobrim rezultatima i pobjedama.”

“Da. Imamo nekoliko igrača u posudbama u drugim klubovima. I ja sam kao igrač bio na posudbama. Protiv matičnog kluba se želiš dokazati kako bi ljudima u klubu pokazao da se može računati na tebe”, zaključio je Vukas.