Dinamo jedva do četvrtfinala preko Bjelovara

Hrvatska 25. lis 201617:02 > 17:12
liewig christian/Corbis via Getty Images

Dinamo je s minimalnih 2-1 slavio u osmini finala hrvatskog Kupa na gostovanju kod trećeligaša Bjelovara i s time se plasirao u četvrtfinale, a tamo im se pridružio koprivnički Slaven Belupo koji je u Novigradu svladao istoimenog drugoligaša s 1-0.

Facebook

Dinamo je u Bjelovaru dobro počeo i poveo golom Marija Šituma u 14. minuti. Lopta se nakon udarca s ruba kaznenog prostora sretno odbila od obrambenog igrača i preletjela vratara. Tek u 71. minuti branitelj naslova je uspio udvostručiti vodstvo lijepim pogotkom Ante Ćorića.

Bjelovar se nije predavao i u 81. minuti Franjo Jaković smanjuje na 2-1 nakon pogreške vratara Adrijana Šempera koji nije ulovio loptu nakon slobodnog udarca pa ju je natrčali napadač Bjelovara zabio u njegovu mrežu. Bjelovarci su dvaput pogodili gredu, a u posljednjoj sekundi utakmice Mario Rajić nije uspio iskoristiti pogrešku gostujuće obrane. Izbio je sam pred Šempera, ali je mladi vratar zaustavio udarac.