Gorica izgubila, a Istra zaradila prvi bod

Hrvatska 19. ruj 202019:38 > 19:39
hnk rijeka

U susretu 5. kola Prve HNL, Gorica i Istra 1961 odigrali su 2-2 (1-1).

Gosti iz Pule dva su puta vodili golovima Vuka (12) i Gržana (76-11m), no domaći su iako s igtačem manje u završnici uspjeli osvojiti bod zahvaljujući Špikiću (29) i Delfiju (89).

Istra 1961 povela je u 12. minuti preciznim udarcem Vuka s dvanaestak metara nakon što mu je stoper Gorice Steenvoorden glavom spustio loptu na nogu. Gorica je uspjela poravnati u 29. minuti kada je Mitrović lijepo proigrao Špikića koji je s osam metara uspio dotaknuti loptu i skrenuti je van dohvata Majkića.

Novu prednost Istra 1961 je ostvarila ponovno zahvaljujući neopreznosti Steenvoordena. Nizozemac je u 74. minuti u svom kaznenom prostoru srušio Gržana te je sudac Bel pkazao na bijelu točku i isključio Nizozemca. Gržan je bio siguran izvođač najstrože kazne u 76. minuti. Ipak, gosti nisu uspjeli zadržati prednost, u 89. minuti grubo je pogriješio vratar Majkić koji je pokušao izboksati ubačaj Lovrića, no promašio je loptu koju je potom Delfi uspio proslijediti u mrežu.

Ovim rezultatom Gorica više nije stopostotna, dok je Istra 1961 osvojila svoj prvi bod u sezoni. Gorica je ipak preuezla vodstvo na ljestvici barem na dva sata, sada ima 13 bodova, jedan više od Dinama koji igra protiv Slaven Belupa, dok je Istra 1961 i dalje na dnu s jednim bodom, dva manje od devetog Slavena. (H)