Novi gazda Šibenika doveo tri Kolumbijca

Hrvatska 16. ruj 202011:33 > 11:41
HNK Šibenik

Dan nakon što je službeno potvrđen novi vlasnik Šibenika, počelo je pojačavanje momčadi.

Eduardo Fernando Zapata SierraKUPIO je šibenskog prvoligaša za iznos od 751 tisuće kuna, a samo dan kasnije doveo je tri sunarodnjaka podno Šubićevca.

Novi igrači Šibenika postali su tako Juan Diego Nieva, Yeferson Contreras te Juan Camilo Mesa. Igrači stižu iz kolumbijskog prvoligaša Americe Cali. Interesantno, FIFA je svojedobno ovaj klub proglasila jednim od najvećih klubova svijeta u 20. stoljeću. Kolumbijski igrači stižu na posudbu sve do 2022. godine.

O trojici Kolumbijaca ne zna se puno, no jasno jest kako će novi gazda Šibenika preko hrvatskog kluba pokušati otvoriti europsko tržište za igrače iz svoje zemlje, a istovremeno bi od toga trebao profitirati i HNK Šibenik.