Dinamovci odbili doći u studio, Mirta Šurjak bijesna

Clive Brunskill/Getty Images

Dinamo je u najvećem hrvatskom derbiju slavio protiv Hajduka na Poljudu 2:1

sportklub

Kakav bi to derbi Hajduka i Dinamo bio da nema i neki dodatak u ‘trećem poluvremenu’.

Nakon utakmice, Mirta Šurjak htjela je razgovarati s članovima obje ekipe u emisiji na Hajdukovoj tv.

Gost Hajduka bio je veznjak Stanko Jurić, dok od Dinamovaca nitko nije došao, a Mirta je kratko prokomentirala: “Igrači Dinama su pozvani, ali nisu se odazvali. Malo to čudi s obzirom na rezultat.

Vrlo brzo su se javili iz Dinama, glasnogovornik Alen Lesički je za 24 sata dao svoj komentar na tu priču.

“Dinamo ima obavezu prema nositelju TV prava i to smo uredno ispunili, za razliku od nekih klubova koji često to eskiviraju. Ovdje je riječ o internoj emisiji HNK Hajduk. Uostalom, u Europi je pravilo da se takve stvari poput gostovanja igrača i trenera dogovaraju prije utakmice, a ne da ih se navlači za rukav ispred svlačionice kao da smo na placu. Kolege iz Hajduka će to valjda naučiti s vremenom”, rekao je Alen Lesički, glasnogovornik Dinama te nadodao kako ni na domaćim utakmicama nema razgovora s novinarima, osim službenih izjava, sukladno uputama HZJZ-a i epidemiološkim mjerama za sprječavanje širenja zaraze korona virusom.

Odgovorili su iz Hajduka.

“Moramo demantirati navode glasnogovornika Dinama koji je izjavio da se igrače potezalo za rukav nakon utakmice. Glasnogovornika Dinama se pitalo želi li da njegovi igrači sudjeluju u Hajdukovoj emisiji na što je on odgovorio: “Ne biste ni vi došli u našu emisiju”. Dosadašnja praksa sa svakim gostujućim klubom je bila da se njihovim igračima i trenerima dala prilika za kratak osvrt na utakmicu uz dozvolu press službe ili glasnogovornika gostujućeg kluba, a tom praksom smo se vodili i ovaj put. A priče s placa ostavljamo onima koji se vole spuštati na taj nivo”, poručili su iz Odjela za odnose s javnošću HNK Hajduk.