KOMENTAR Hajduk se ispuhao, Dinamo spreman za Mađare

Hrvatska 12. ruj 202021:08 > 21:27

Splićani su doživjeli prvi poraz u prvenstvu, u najvećem hrvatskom derbiju Dinamo je bio bolji 2:1 Piše: Antonio Prce

U najvećem hrvatskom derbiju uspješniji je bio Dinamo koji je s 2:1 slavio pred praznim tribinama Poljuda. Golove za Modre postigli su Lirim Kastrati i Mislav Oršić, dok je za domaćine počasni pogodak u samoj završnici susreta zabio Stanko Jurić.

Teško će proći Splićani u Makedoniji za par dana ako ponove ovakav pristup kod Renove. Dojam je kao da je Dinamo s pola gasa odradio dvoboj na Poljudu. Momčad Harija Vukasa sjajno se predstavila u prvih pola sata utakmice. Sijevali su napadi sa svih strana, posebno je bio dominantan grčki napadač Dimitrios Diamantakos koji je imao dvije dobre prilike da svlada Livakovića, no osim toga srčano se borio za svaku loptu.

A onda je malo Dinamo preuzeo inicijativu, probali su Modri preko bokova Todorovića i Čoline napraviti nešto. A onda je konačno ‘odčepilo’, i iz ničega je Dinamo imao vodstvo na poluvremenu preko Kastratija.

Zoran Mamić je na drugačiji način postavio stvari u drugom poluvremenu, a očito je to urodilo plodom. Potpuno drugačija slika Modrih u drugom dijelu, i Ferencvaroš može zasigurno strahovati u srijedu u Budimpešti. Oršić je nakon samo pet minuta igre zabio ‘bombetinu’ i tu je priči bio kraj.

Splićani su ostali bez onog žara, trke, agresivnosti, probao je nešto Vukas kada je u igru ubacio Dolčeka i Jakoliša, no kao da je postalo još gore. Vratar Hajduka Josip Posavec bio je najbolji pojedinac domaće momčadi, spašavao je sve moguće napade Dinama i mogao je rezultat biti daleko veći da nije bilo njega.

Još da su bile pune tribine na Poljudu, Torcida bi imala što za reći. Ono što je rijetkost je da je Ivan Bebek u utakmici na Poljudu pokazao samo jedan žuti karton, što govori da su se malo ipak štedili za europske okršaje koji slijede.

Ne treba stvarati paniku u Hajduku, ipak su doživjeli prvi poraz u novoj sezoni HNL-a. No, i dalje se pokazalo da su još nedorasli protivnik i morat će se promijeniti dosta stvari ako žele napraviti velike stvari ove sezone.